Zanim pójdziesz do dentysty

enie u zwierząt można określić ich sposób odżywiania się. Roślinożercy mają najlepiej rozwinięte siekacze, mięsożercy kły. Człowiek teoretycznie jest wszystkożernym typem ssaka. Jednak chleb i produkty z ziaren (zwłaszcza taki

Zanim pójdziesz do dentysty

Kontrowersyjna hipoteza

Poza słodyczami nie najlepiej na stan zębów wpływa również... chleb nasz powszedni. Co mam na myśli? Zacznijmy od teorii.

Na podstawie tego jak wygląda uzębienie u zwierząt można określić ich sposób odżywiania się. Roślinożercy mają najlepiej rozwinięte siekacze, mięsożercy kły. Człowiek teoretycznie jest wszystkożernym typem ssaka.

Jednak chleb i produkty z ziaren (zwłaszcza takie, gdzie ziarno jest w całości) mogą powodować problem. I nie mam tutaj na myśli celiakii, czy nietolerancji glutenu. Po prostu zboża są twarde i bardzo "ścierne" - tak tez działają na nasze zęby - ścierają szkliwo, osłabiają je.

To tylko teoria, jednak wydaje się nie być pozbawiona sensu. Oczywiście to nie znaczy, że musimy rezygnować z jedzenia chleba. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko co wydaje nam się zdrowe, musi takie być.


Stomatolog przez Internet

Chociaż większość osób korzysta z tradycyjnego sposobu umawiania się na wizytę dentystyczną , to jednak coraz więcej gabinetów stomatologicznych umożliwia swoim pacjentom rejestrację online. Dotyczy to przede wszystkim prywatnych zabiegów dentystycznych, które w jak najlepszy sposób pragną dostosować się do potrzeb klientów. Rezerwacja online co prawda nie sprawi, że za pomocą Internetu odbędziemy wizytę u stomatologa (o czym pewnie marzyłoby wiele osób!), ale może pomóc na przykład w zaplanowaniu dnia. Często rezerwacje przez Internet są o wiele bardziej wygodne dla pacjentów, którzy mogą wybrać dowolny termin i godzinę wizyty. Nic więc dziwnego, że taki sposób umawiania się do dentysty staje się coraz bardziej popularny.


Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna - dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako podspecjalność stomatologii wymagająca przygotowania ogólnochirurgicznego. Jest jedną z dwóch specjalności stomatologicznych (obok ortodoncji) uzyskiwanych w Polsce, których wzajemne uznawanie przez kraje członkowskie Unii, zagwarantowane zostało w Traktacie Akcesyjnym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_stomatologiczna