O kwestiach kosmetycznych, czyli co warto zrobić dla siebie

pulsu laserowego tak aby uszkodzić docelową tkankę, z minimalnym wpływem na tkanki otaczające2. Lasery stosowane w depilacji powodują miejscowe uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie - melaniny w obszarze, który jest odpowiedzi

O kwestiach kosmetycznych, czyli co warto zrobić dla siebie

Depilacja laserowa - jak to działa?

Podstawową zasadą umożliwiającą laserowe usuwania owłosienia jest selektywna fototermoliza czyli dopasowanie długości fali światła oraz czasu trwania impulsu laserowego tak aby uszkodzić docelową tkankę, z minimalnym wpływem na tkanki otaczające2. Lasery stosowane w depilacji powodują miejscowe uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie - melaniny w obszarze, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa, czyli w mieszku włosowym, nie ogrzewając przy tym reszty skóry. Melanina jest głównym chromoforem dla obecnie stosowanych laserów depilujących. Melaniny są polimerami, których skład chemiczny zależy przede wszystkim od natury substratu i warunków lokalnych w jakich te substancje powstają. Melaniny naturalnie występują w organizmie i nadają kolor skórze oraz włosom. We włosach występują dwa rodzaje melaniny, eumelanina nadaje kolor brązowy lub czarny, natomiast feomelanina jest pigmentem o zabarwieniu żółtoczerwonym. Ze względu na efekt selektywnej absorpcji fotonów światła laserowego najlepsze efekty uzyskiwane są dla włosów o zabarwieniu czarnym bądź brązowym2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa


Włos - definicja

Włos ? nitkowaty, zrogowaciały, wyspecjalizowany wytwór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków, na powierzchni ich skóry, zbudowany z twardej, spoistej keratyny1. W entomologii termin włosy lub włoski (łac. comae, pili, chaetae) stosowany jest w odniesieniu do niektórych wytworów oskórka stawonogów, w tym do szczecinek (saetae, setae)2.

Włosy znajdują się na całej skórze, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni, warg, podeszew i powierzchni zgięć stawów. Włosy wyrastają z zagłębień skóry tworzących kanał, zwany mieszkiem włosowym, do którego podstawy przyczepiony jest mięsień przywłosowy. Do tego kanału uchodzą przewody gruczołów łojowych. Lejkowate ujście mieszka włosowego jest widoczne na skórze jako por.

Owłosienie ciała zasadniczo pełni rolę termoregulacyjną i ochronną, jednak u człowieka tylko w ograniczonym zakresie. Zachowało się głównie na głowie, w dołach pachowych, na kończynach górnych i dolnych oraz w miejscach intymnych. Najmniejsze, słabo widoczne włosy (tzw. meszek) występują prawie na całej powierzchni skóry. Brwi, występujące tylko u człowieka, chronią oczy przed napływaniem potu i wody deszczowej. Częściową ochronę oka przed kurzem i drobnymi owadami zapewniają rzęsy.

Obecność i stan włosów (będący odzwierciedleniem ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu) pełni istotną rolę w doborze naturalnympotrzebny przypis.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os


Próbny makijaż i fryzura ślubna

W przypadku panien młodych przygotowania do ślubu to bardzo misterne działania. Trzeba pamiętać nie tylko o szczegółach dotyczących organizacji wesela czy sukni ślubnej, ale także o wyborze odpowiedniej fryzury i makijażu ślubnego. W dzisiejszych czasach olbrzymią popularnością cieszą się usługi fryzjerskie i kosmetyczne, które możemy wypróbować na długo przed terminem ślubu. Jest to niewątpliwie ostatnia szansa na dokonanie zmian. Nic dziwnego, że wiele przyszłych panien młodych decyduje się na skorzystanie z takich usług. Dzięki temu można sprawdzić bez konsekwencji, jaki makijaż i fryzura najbardziej pasuje do urody przyszłej małżonki.