Dlaczego warto mieć prawnika?

Ukończenie studiów prawniczych nie równa się jeszcze z końcem edukacji, każdy prawnik bowiem musi zrobić tzw. aplikację. Aplikacja jest formą praktyki zawodowej dla prawników na różne specjalizacje. I tak mamy aplikację radcowską,

Dlaczego warto mieć prawnika? kancelaria rybnik
Generalnie każdy potrzebuje prawnika, czy obrońcę w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Warto poszukać: i znaleźć najlepszą dla nas kancelarię.

Prawnik na aplikacji

Ukończenie studiów prawniczych nie równa się jeszcze z końcem edukacji, każdy prawnik bowiem musi zrobić tzw. aplikację. Aplikacja jest formą praktyki zawodowej dla prawników na różne specjalizacje. I tak mamy aplikację radcowską, adwokacką, sędziowska i jeszcze kilka innych.

Każda z rodzajów specjalizacji charakteryzuje się rożnymi zakresami zainteresowań danymi gałęziami prawa oraz czasem robienia tejże aplikacji. Dopiero po ukończonej aplikacji prawnik może wykonywać zawód związany ze swoją ukończoną aplikacją.


Gałęzie prawa

Gałąź prawa ? ukształtowany w toku historycznym zbiór norm prawnych, regulujący daną dziedzinę życia. Podstawowy podział gałęzi prawa to podział na prawo prywatne, które chroni interesy jednostek, reguluje stosunki osobiste i majątkowe oraz prawo publiczne, które służy ochronie interesów państwa jako dobra wspólnego wszystkich obywateli.

Najważniejsze gałęzie prawa to:

prawo międzynarodowe publiczne
prawo konstytucyjne
prawo karne
prawo administracyjne
prawo cywilne
prawo pracy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gałąź_prawa


Prawo

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.

Pojęcie prawa jest również używane na oznaczenie prawa w ujęciu podmiotowym (prawo podmiotowe). Tak rozumiane występuje, gdy mówimy, że mamy prawo (jesteśmy uprawnieni) do czegoś. Ten artykuł nie dotyczy tak rozumianego prawa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo